| 31 خرداد 1400

En | 

احداث دهکده لجستیک در کرمانشاه

 احداث دهکده لجستیک در کرمانشاه

مدیر کل راه و شهرسازی کرمانشاه از احداث دهکده لجستیک (بندر خشک) با اهداف کلان در سطح ملی خبر داد
دوشنبه، 03 خرداد 1400 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی ، مسعود شریفی گفت: احداث دهکده مذکور در مجاورت شهرک صنعتی زاگرس و ایستگاه باری راه آهن در مساحتی به وسعت 240 هکتار مراحل مطالعاتی را پشت سر میگذارد..

وی افزود: این پروژه عظیم در سال 96 با شروع انجام مقدمات مطالعاتی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که لازم به ذکر است : در حال حاضر مطالعات فاز صفر پروژه به اتمام رسیده و از مقدار 700 هکتار مورد نیاز آن ، 240 هکتار در شرف واگذاری است که البته با تحقق اهداف مطالعاتی ، طراحی تفصیلی آن انجام و با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی فاز اجرایی آن آغاز خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با آغاز عملیات اجرایی احداث این بندر خشک به صورت مستقیم و غیر مستقیم 1500 موقعیت شغلی ،  و با شروع بهره برداری آن بیش از 5700 شرایط شغلی ایجاد خواهد شد.

‌وی همچنین ، تسریع توسعه اقتصادی و یکپارچه سازی لجستیکی استان کرمانشاه در جابجایی کالا و استفاده بهینه از ظرفیت های استانی در حوزه حمل و نقل را از دیگر اهداف این بندر خشک معرفی کرد.

گفتنی است ، هزینه اجرای طرح 17950 میلیارد ریال برآورد شده که با تامین زمین ، تکمیل اطلاعات ، تهیه نقشه های اجرایی و فراخوان سرمایه گذار ، عملیات اجرایی به سرعت انجام خواهد شد.

پیشرفت فیزیکی طرح 7 درصد اعلام شده که  با تکمیل طرح ، رفع معضل بیکاری استان ، عدم نیاز به سرمایه گذاری خارجی و بالارفتن تراز اقتصادی کشور ، افزایش گردش نقدینگی در استان و همچنین تقویت چرخه اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

 

تصاویر
  • احداث دهکده لجستیک در کرمانشاه
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها