| 08 اسفند 1399

En | 

سردار سلیمانی مرد میدان مقاومت بود

 سردار سلیمانی مرد میدان مقاومت بود

فرمانده بسیج پایگاه شهید کلانتری اداره کل راه و شهر سازی کرمانشاه:شهید سلیمانی هیچگاه از مسیر دفاع مقدس خارج نشد بطوریکه پس از هشت سال جنگ تحمیلی، در جبهه دفاع حرم اهل بیت(ع) و انسان‌های مظلوم در چنگال داعش وارد عرصه نبرد شد.
جمعه، 12 دی 1399 | امتیاز: Article Rating

محسن سهرابی در گفت‌وگوبا اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهر سازی استان  افزود: سردار سلیمانی مرد میدان عمل بود و پس از آنکه سال‌ها در دفاع مقدس تجربه اندوخت و به فرمانده بزرگی تبدیل شد از این عرصه کنار نکشید و در جبهه‌ای دیگر به دفاع از اسلام و ارزش‌های آن وارد میدان شد.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی نه تنها در عرصه نبرد و دفاع مقدس بلکه در هر عرصه‌ای که نیازمند کار جهادی بود حاضر می‌شد به طوریکه در جریان سیل خوزستان و لرستان ورود کرد و به یاری هموطنان شتافت.

سهرابی، برخورداری از روحیه بالای جهاد و ایثار را از مهمترین ویژگی‌های سردار سلیمانی دانست و گفت: بی‌شک هرکسی بخواهد از سردار سرافراز اسلام الگوگیری کند باید روحیه ایثار و جهاد را در خود تقویت کند.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی از همان دوران نوجوانی و جوانی شخصیت فروتنانه و مردمی داشت و این موضوع الگویی برای جوانان ایران اسلامی است که از همان ابتدا ویژگی‌های اخلاقی پسندیده را در خود پرورش دهند تا بتوانند همانند سردار سلیمانی شخصیت موثری برای جامعه خود باشند.

فرمانده پایگاه بسیج این دستگاه اجرایی، رمز محبوبیت سردار سلیمانی را روحیه مردمی و اخلاص ایشان دانست و گفت: شهید سلیمانی در عین حال که در بالاترین درجه نظامی قرار داشت اما این روحیه جدی را در برابر مردم از دست می‌داد و به ویژه با کودکان با روحیه بانشاط و مهربانانه رفتار می‌کرد و به عبارت دیگر می‌توان گفت این سردار بزرگ دارای شخصیت جامع‌الاطراف بود.

وی به خدمات سردار سلیمانی در جبهه مقاومت نیز اشاره کرد و افزود: بی‌شک اگر درایت، شجاعت، تجربه هشت سال دفاع مقدس و روحیه جهادگری سردار سلیمانی نبود مهار داعش برای جبهه مقاومت بسیار دشوار می‌شد و خطر بزرگی منطقه و حتی کشور را تهدید می‌کرد که با مهار داعش نام سردار سلیمانی برای همیشه در تاریخ مقابله با تروریسم در جهان جاودانه شد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

پس از ظهور داعش در عراق و سوریه، شهید سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس با حضور در این مناطق و سازماندهی نیروهای مردمی، به مبارزه با این گروه پرداخت و در همین راه به شهادت رسید.

تصاویر
  • سردار سلیمانی مرد میدان مقاومت بود
  • سردار سلیمانی مرد میدان مقاومت بود
  • سردار سلیمانی مرد میدان مقاومت بود
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها